Blog

1 KWIETNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

🐦1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków🐦
ustanowiony na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt. Święto zostało ustanowione w 1906 r. podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z 19 marca 1902 r., do której Polska jako strona przystąpiła w 1932 r.
👇👇👇
Choć może wydawać nam się, że obecnie na ziemi przewagę wzięły ssaki, to okazuje się, że ptaki, czyli współczesne dinozaury, są najliczniejszą grupą kręgowców – jest ich aż 10000 gatunków.
🍀🥰🍀
Ptaki to dosyć intrygująca grupa zwierząt! Choć naukowcy spierają się co do ich pochodzenia, to jedno jest pewne: ptaki są w istocie opierzonymi gadami. Uważa się też, że są JEDYNYMI współcześnie żyjącymi dinozaurami.
W ten wyjątkowy dzień warto przypomnieć sobie, w jaki sposób możemy na co dzień pomagać ptakom. Warto w swojej okolicy powiesić skrzynkę lęgową, zadbać o obecność owocowych drzew lub krzewów zapewniających ptakom pokarm, wystawiać pojnik. W miastach można pomagać ptakom gniazdującym w budynkach, m. in. kawkom, wróblom i jerzykom, którym zagrażają prace ociepleniowe, w przypadku prowadzenia których inwestor musi posiadać wymagane prawem zezwolenie.
😎🦅🦆🦉🐦🐓🦃🦚🦜🦢🦩
Z tej okazji zapraszamy w plenery, ogródki, lasy, łąki, do zoo 🙂 💞
ORAZ DO ZAKUPÓW Z RABATEM -15% Z KODEM: MDP2022
TYLKO DO 03.04.2022 !
 
Źródło: zoo GDAŃSK