Blog

Jakie jest najlepsze ziarno dla dzikich ptaków?

Wiele osób wciąż nie wie, jak dokarmiać dzikie ptaki, dlatego najczęściej przeznaczają dla nich resztki chleba. Nie powinno się tego robić ze względu na to, że różne wypieki zawierają dużo szkodliwej soli, a poza tym szybko chłoną wodę i pleśnieją. Taki sposób żywienia może doprowadzić do szeregu chorób układu pokarmowego, dlatego lepiej go unikać. Zamiast tego warto zainwestować w ziarna dla ptaków, które będą miękkie lub małe i wysokobiałkowe. Taka mieszanka pomoże im przetrwać mroźne, zimowe dni. Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się naszej ofercie!

Ziarna idealne dla dzikich ptaków

W Polsce dzikie ptaki są niestety narażone na niedobory witamin i minerałów, dlatego warto zapewnić im dostęp do pełnowartościowego pokarmu, a więc je dokarmiać. U nas znajdziecie Państwo tylko wysokojakościowe i wyselekcjonowane produkty, które powstają z własnych płodów rolnych. Mieszanka ziaren sprzedawana jest także w zestawach z karmnikami lub kulami tłuszczowymi.

Zaletą skomponowanej przez HappyBirds żywności jest to, że udostępniamy ją w dużych opakowaniach (1-2 kg), a poza tym ziarna wysokobiałkowe, miękkie lub małe są tanie i bardzo wydajne – można nimi dokarmiać przez długi czas. Kupując je, ma się pewność, że wyroby są w 100% naturalne, oczyszczone, wolne od soli, cukru i oleju palmowego.

Co znajduje się w naszych mieszankach ziaren?

Dostępne w naszym sklepie ziarna dla ptaków miękkie lub małe są wysokobiałkowe i mają ekologiczny skład. Wśród mieszanek znajdują się nasiona, siemię i takie dodatki jak:

Jak dokarmiać dzikie ptaki?

Najlepiej dokarmiać dzikie ptaki zimą, ponieważ ze względu na duże opady śniegu i mróz mają one małą szansę na znalezienie jedzenia. Ważne jest także zorganizowanie odpowiedniego karmnika lub dozownika, czy to własnoręcznie zrobionego, czy zakupionego. Powinny być regularnie sprzątane i myte. Mieszanki nie mogą zawierać odchodów. Warto, aby ziarna miękkie lub małe były wysokobiałkowe, pełne węglowodanów, oleiste i naturalne.

Trzeba uważać na proporcje. Lepiej sypać mniej nasion, a częściej je uzupełniać, aby się nie psuły. Czasami można urozmaicić dietę dzikich ptaków i podać im orzechy czy słonecznik. W naszym sklepie znajdziesz je w formie kul tłuszczowych. Zachęcamy Państwa do zakupu!